Wczoraj, tuż przed godziną 18:00 w Poznaniu doszło do zatrzymania kolejnego pedofila, który umówił się z 12-letnią dziewczynką, proponował jej inne czynności seksualne i chciał to robić z nią w kinie. Do zatrzymania doszło w jednej z restauracji McDonald’s na poznańskiej Wildzie. Materiały na popełnione przez niego przestępstwa udało się zdobyć w zaledwie 15 minut.

Specjalna grupa stworzona z agentów wrocławskiej firmy ochroniarskiej Combat Security, byłych funkcjonariuszy służ państwowych, tworzących obecnie biuro detektywistyczne EBDB oraz dziennikarzy portalu Kryminalna Polska zorganizowała wczoraj pułapkę na mężczyznę, który chciał zabrać 12-letnią dziewczynkę do kina, by tam poddała się ona innym czynnością seksualnym. Kilkanaście minut rozmowy na czacie wystarczyło, by zdobyć materiały obciążające zboczeńca. O tym fakcie zostali poinformowani niezwłocznie funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Poznań-Wilda, którzy natychmiast podjęli działania by dokonać zatrzymania mężczyzny.

Podejrzany o pedofilię mężczyzna zjawił się w umówionym miejscu i bez zastanowienia przysiadł się do stolika, przy którym czekała na niego podstawiona 12-latka. Wiedział jak nastolatka jest ubrana, sam też opisał jak on będzie wyglądał, przysłał również swoje zdjęcia. Siadając do stolika nie zorientował się, że tuż za jego plecami siedzi jeden z biorących udział w akcji funkcjonariuszy. Został natychmiast zatrzymany.

Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego, w celu zabezpieczenia wszelkich nośników elektronicznych, które zostaną zbadane przez biegłych. Biegli ustalą czy zatrzymany nie dopuszczał się wcześniej podobnych przestępstw i czy nie posiadał pornografii dziecięcej.

video: Polsat News