Policjanci zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzieże i włamania do kościołów. Mieszkaniec Opola usłyszał 3 zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci Z Dobrzenia Wielkiego zostali poinformowani o włamaniu do jednego z kościołów na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Na podstawie zebranych dowodów kryminalni z Opola wraz z funkcjonariuszami z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 56-latka podejrzewanego o ten czyn. Zajmujący się sprawą śledczy powiązali go również z dwoma innymi przestępstwami. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kradł pieniądze z kościelnych skarbon. Tam wykorzystując okazję, że w kościele nie było innych osób, opróżniał ich zawartość. Straty jakie mogły ponieść parafie szacowane są na około 400 złotych.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

W związku z faktem, że 56-latek był już karany za podobne przestępstwa policjanci wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.