Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło na poznańskich Winogradach. Pierwsze zdarzenie dotyczy kierowania gróźb karalnych, drugie kradzieży. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 26 grudnia 2016 roku około godz. 1:00 w nocy. Wówczas w tramwaju linii nr 201 jadącym z Mostu Teatralnego do pętli os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu mężczyzna ze zdjęcia, na wysokości przystanku przy ulicy Kurpińskiego kierował wobec jednego z pasażerów groźby karalne. Mężczyzna, który ma związek z tym zdarzeniem jest w wieku około 20 – 25 lat, 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała. W dniu zdarzenia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, spodnie z szerokimi nogawkami oraz jasne sportowe buty. Na głowie miał czapkę z napisem Puma.

Do innego zdarzenia doszło 2 lutego br. w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym przy Al. Solidarności w Poznaniu. Wówczas około godz. 17:30 doszło do kradzieży konsoli do gier. Mężczyzna, który kradzieży dokonał zarejestrowały kamery monitoringu. Jest on w wieku około 20 – 30 lat. W dniu zdarzenia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, spodnie typu jeans oraz buty koloru ciemnego.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć proszone są kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ, osobiście na os. Jana III Sobieskiego 115 lub telefonicznie pod całodobowym nr telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997. Zapewniamy anonimowość!