Do końca lutego miały potrwać badania psychiatryczne Kajetana P. podejrzanego o zabójstwo w lutym 2016 roku 30-letniej dziewczyny. Potrwają one jednak dłużej, gdyż biegli poza badaniami psychiatrycznymi muszą wykonać dodatkowo badania ambulatoryjne.

Część badań została już wykonana, po ich zakończeniu zostanie sporządzona kompleksowa diagnoza. Kajetan P. oskarżony jest o zabójstwo 30-letniej Katarzyny J., której odciął głowę, a jej ciało przetransportował taksówką do swojego miejsca zamieszkania, które później podpalił. Sam P. uciekł za granicę, a policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej tzw. „łowcy głów” odnaleźli go w stolicy Malty.

Podczas przesłuchań Kajetan P. nie wykazywał skruchy. Jak zeznawał – kobieta była przypadkową ofiarą, a on postanowił ją zabić w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami.

Za zabójstwo grozi mu dożywocie, jednak gdy zostanie uznany za osobę niepoczytalną, to nie może być on sądzony. Zostanie wtedy umieszczony bezterminowo w zakładzie zamkniętym, a śledztwo umorzone.