Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Katowic, która od października 2016 roku prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw urzędniczych i korupcyjnych, związanych z wykorzystywaniem zajmowanego stanowiska w administracji skarbowej w celu uzyskania korzyści osobistych i majątkowych dokonała dziś zatrzymania 3 osób. Wśród zatrzymanych znalazł się między innymi naczelnik Urzędu Skarbowego z Sosnowca oraz prezes klubu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec.

Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu – Marcinowi K. – przedstawiono kilkanaście zarzutów, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Śledztwo ma charakter rozwojowy, ABW nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Na zatrzymanie prezesa Zagłębia Sosnowiec zareagowała już spółka zarządzająca klubem i poinformowała o zwołaniu posiedzenia rady nadzorczej na której zawiesi Marcina Jaroszewskiego w wykonywanych funkcjach. „W związku z komunikatem ABW w sprawie zatrzymania prezesa zarządu Zagłębie S.A., akcjonariusz wniósł o niezwłoczne zwołanie rady nadzorczej Zagłębie S.A. w celu zawieszenia w czynnościach prezesa zarządu spółki” – czytamy w komunikacie spółki.

Oświadczenie wydał również zatrzymany prezes klubu piłkarskiego:

„W dniu dzisiejszym zostałem zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej – w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa – Ajax Amsterdam – urzędnikowi państwowemu.

Biletów jednak ostatecznie nie przekazałem w/w, ale już sama obietnica okazała się wystarczającym powodem.. Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony do domu. Oddaję się do dyspozycji właściciela spółki zarządu miasta Sosnowca w osobie Prezydenta.  Proszę w mediach używać pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.”

Przeczytaj również: