Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

25 lipca 1988r. w Emilii (gm. Zgierz) młody mężczyzna został potrącony przez poloneza. W wyniku doznanych obrażeń zmarł, jednak do dziś nie jest znana jego tożsamość. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a jedynie 3 klucze. Na jednym z nich wybity był napis „RSM Toruń”. Mężczyzna był ubrany z granatowe spodnie, granatowy sweter i brązową kurtkę. Biegli lekarze określili, że mógł mieć około 25 lat, 175cm wzrostu i około 66 kg wagi. Miał przystrzyżone włosy blond i rudy zadbany zarost. Z przeprowadzonej po wypadku sekcji wynika, że kilka tygodni wcześniej przeszedł operację przepukliny.

Pomimo prowadzonych przez lata czynności identyfikacyjnych dopiero teraz pojawiła się nowa szansa na ustalenie kim był tragicznie zmarły mężczyzna. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego. Daje to szanse na porównanie genetyczne z ewentualnymi członkami rodziny – bliższymi i dalszymi. Dlatego też funkcjonariusze badający tą sprawę ponawiają swoją prośbę o pomoc wszystkich osób mogących mieć wiedzę kim jest mężczyzna ze zdjęcia. Policjanci szukają rodziny denata, dawnych sąsiadów, szkolnych kolegów, kogokolwiek mającego wiedzę o możliwym zaginieni mężczyzny z tamtych lat. Wszystkie sygnały zostaną sprawdzone.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, tel. (0-42) 714-22-23, (0-42) 714-22-00, (0-42) 714-22-01 lub najbliższą jednostką policji (997, 112).

Przeczytaj również: