Zachodniopomorscy policjanci poszukują 24-letniego Rafała Arlukiewicza zamieszkałego w Policach. Mężczyzna dokonał dziś samouwolnienia podczas doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Szczecinie, gdzie miał odbywać karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Jak relacjonuje nam rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie, doprowadzany w kajdankach Rafał Arlukiewicz tuż przed samym budynkiem Aresztu oddalił się w nieznanym kierunku. Na chwilę obecną prowadzone jest wewnętrzne postępowanie wyjaśniające okoliczności ucieczki aresztanta. Jak narazie nie zostało wszczęte śledztwo mające wyjaśnić czy funkcjonariusze policji dopuścili się niedopełnienia obowiązków.

Mężczyzna ma ok.175 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, krótkie,fryzura na tzw.irokeza oczy niebieskie. Ubrany był w szarą bluzę z kapturem oraz zimowe, ocieplane spodnie koloru czarnego z odblaskowymi lampasami na nogawkach.

Osoby, które mają informację na temat poszukiwanego mężczyzny proszone są o natychmiastowy kontakt pod numerami tel. 112, 997 lub też pod numerem bezpłatnego anonimowego policyjnego telefonu zaufania  0800-156-032.

Jednocześnie ostrzegamy, że za ukrywanie osoby poszukiwanej lub za pomaganie  grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przeczytaj również: