Policjanci z poznańskiego Nowego Miasta zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który odpowie za uprawę konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających. Plantacja, zlokalizowana na terenie poznańskiego Szczepankowa, jednorazowo mogła dostarczyć 2 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 80 tysięcy złotych.

19 lutego br.  policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Uprawa zorganizowana była w domu jednorodzinnym na terenie poznańskiego Szczepankowa.

W specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli ponad 100 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, około 70 gramów gotowego narkotyku – marihuany oraz blisko 10 gramów amfetaminy. Uprawa wyposażona była w specjalny system nawadniania, oświetlenia i wentylacji. Według śledczych, z plantacji takiej wielkości można było jednorazowo wyprodukować 2 kilogramy narkotyku marihuany o czarnorynkowej wartości sięgającej 80 tysięcy złotych.

W dniu znalezienia plantacji policjanci z Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 35-letniego organizatora przestępczego procederu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz wytwarzania środków odurzających. Podejrzany trafił do aresztu. Za przestępstwa popełnione z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi do  3  lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przeczytaj również: