Do 10 lat pozbawienia wolności grozi tucholaninowi, który próbował za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych sprzedać amunicję nieposiadając na nią wymaganego zezwolenia. Policjanci z Tucholi zatrzymali podejrzanego mężczyznę w miejscu zamieszkania. Decyzją prokuratora 33-latek został objęty policyjnym dozorem.

Informacja o tym, że jeden z mieszkańców Tucholi za pośrednictwem jednego z portali internetowych chce sprzedać amunicję do broni myśliwskiej trafiła do tucholskich funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci z komendy powiatowej pojechali pod namierzony adres.

Tam, podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili 20 szt. amunicji myśliwskiej. 33-latek został zatrzymany. Po nocy spędzonej w areszcie wczoraj (21.02.17) rano usłyszał zarzuty posiadania i handlu amunicją, bez wymaganego prawem zezwolenia. Prowadzący śledztwo prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru. Za zarzucane przestępstwa 33–latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.