Wczoraj, 21 lutego, na autostradzie A4 w pobliżu Opola, funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 13 cudzoziemców. Nielegalni imigranci przyjechali do Polski ukryci w naczepie ciężarówki jadącej z Turcji do Szwecji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki na tureckich numerach rejestracyjnych, przewożące części samochodowe. Okazało się, że w jednej z nich ukrywa się 13 cudzoziemców, którzy nie posiadają żadnych dokumentów.Obcokrajowcy zostali zatrzymani i przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Opolu, gdzie zostali przebadani przez lekarza, otrzymali posiłek i napoje. Następnie, w obecności tłumacza, ustalone zostały dane osobowe cudzoziemców oraz  ich obywatelstwa. Wśród zatrzymanych było 7 obywateli Syrii, 3 obywateli Iraku i 3 obywateli Turcji. Zatrzymano również obu kierowców ciężarówek, będących obywatelami Turcji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą dalsze czynności służbowe w tej sprawie, zmierzające do potwierdzenia i weryfikacji tożsamości cudzoziemców.

 

Przeczytaj również: