Policjanci z Legnicy podczas kontroli pojazdu, którym podróżowało czterech mężczyzn, ujawnili ponad 700 porcji narkotyków. Kierowca auta był pod wpływem środków odurzających, a jeden z pasażerów okazał się poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat, podejrzanych między innymi o kierowanie pojazdu pod wpływem narkotyków, posiadanie oraz handel narkotykami. Wśród zatrzymanych był również mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Około godziny 2.00 policjanci Wydziału Prewencji na jednej z ulic w Legnicy zauważyli pojazd osobowy, a w nim kilku mężczyzn. Z uwagi na porę oraz miejsce funkcjonariusze zainteresowali się pojazdem oraz osobami znajdującymi się w aucie. Na widok policjantów jeden z mężczyzn, który znajdował się na miejscu pasażera z tyłu pojazdu, podjął próbę ucieczki. Policjanci, natychmiast powiadomili o tym fakcie inny patrol, który znajdował się w okolicy. Już po chwili pościgu uciekinier został zatrzymany przez udzielających wsparcia funkcjonariuszy.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Legnicy w samochodzie ujawnili susz roślinny, który znajdował się pod kurtką pozostawioną przez uciekającego wcześniej 20-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 700 porcji tego narkotyku. Dodatkowo, po sprawdzeniach w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że młody mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa jakich się dopuścił w przeszłości.

Policjanci w schowku pojazdu ujawnili pojemnik, w którym także znajdowały się narkotyki w postaci metamfetaminy należące do 19-letniego pasażera. W związku z podejrzeniem, że kierowca, również 19-latek, mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających, policjanci przebadali go narkotesterem. Wynik wskazywał na zażycie narkotyków. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Czterech młodych mężczyzn trafiło prosto do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych czynności mężczyznom przedstawiono zarzuty za czyny jakich się dopuścili. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że poszukiwany 20-latek, który posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany, od dłuższego czasu trudnił się handlem narkotykami.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, jak i za handel substancjami zabronionymi, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Natomiast 19 – letniemu kierowcy za kierowanie pod wpływem środków odurzających może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażerowi, do którego należała metamfetamina grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.