Policjanci zatrzymali 28-latka z Gdańska, który włamał się do odkurzacza przemysłowego na terenie jednej z firm. Mężczyzna po odgięciu drzwi odkurzacza wszedł do środka i zabrał cały bilon. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

W środę rano dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do odkurzacza przemysłowego znajdującego się na terenie firmy w dzielnicy Letnica. Policjanci z Nowego Portu natychmiast pojechali na miejsce i tam zatrzymali 28-latka z Gdańska, którego wcześniej w wyniku pościgu ujął pracownik firmy. Zauważył on wystające z odkurzacza nogi mężczyzny, ruszył w jego stronę, a sprawca gdy tylko zauważył pracownika zaczął uciekać.

W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał promil alkoholu. Policjanci zabezpieczyli przy nim 12 zł oraz śrubokręt. Przy odkurzaczu znaleziono także inne przedmioty, w tym m.in. młotek. 28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, dwa tygodnie wcześniej ten sam mężczyzna był również przez nich zatrzymany. Wtedy to włamał się do remontowanego budynku w Nowym Porcie, z którego próbował ukraść narzędzia budowlane, w tym m.in. elektronarzędzia. Pracownicy, którzy w godzinach porannych przyszli do pracy, zauważyli sprawcę i go ujęli. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem usłyszał on zarzut.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów 28-letni sprawca usłyszał zarzut włamania i kradzieży pieniędzy. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Straty z tytułu uszkodzeń poszkodowana firma wyceniła na 1000 zł.