Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Mężczyźni wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej. W samochodzie, którym się poruszali, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. 400 tabletek zawierających substancje zabronione, 100 gram środków psychoaktywnych oraz kilka porcji marihuany. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Osiedle we Wrocławiu zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.
Policjanci patrolując w nocy rejon ulicy Kiełczowskiej zauważyli mężczyzn niepewnie przemieszczających się osobowym Nissanem i postanowili zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zaobserwowali nerwowe zachowanie mężczyzn, które stale narastało. Kolejne działania policjantów polegające m.in. na sprawdzeniu wnętrza auta doprowadziły do zabezpieczenia ponad 100 gram środków psychoaktywnych, kilku porcji marihuany, a także 400 tabletek zawierających substancje zabronione.

Obaj mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu.

Realizowane przez funkcjonariuszy dalsze czynności w tej sprawie, w tym zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pasażerowi zarzutów za posiadanie narkotyków, natomiast kierowca odpowie teraz przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Policjanci sprawdzają obecnie czy mężczyźni zajmowali się także ich rozprowadzaniem.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a posiadanie ich znacznej ilości zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.