Policjanci z Opola zatrzymali 60-latka jadącego volkswagenem. Mężczyzna podczas kontroli drogowej uderzył w policyjny radiowóz. Jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz nie stosowanie się do wyroku sądu. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

15 lutego, tuż przed godziną 10:00, funkcjonariusze z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Opolu patrolując ulice miasta zauważyli osobowego volkswagena. Samochód poruszał się zajmując dwa pasy ruchu. Widząc to mundurowi natychmiast wydali sygnał do jego zatrzymania. Kierowca volkswagena zrobił to – następnie ruszył i próbując wyminąć policyjny radiowóz uderzył w niego.

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec Opola. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało nie posiadał także prawa jazdy, które stracił już wcześniej również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec Opola został zabrany do izby wytrzeźwień, a jego pojazd trafił na policyjny parking. Teraz 60-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przeczytaj również: