Kolscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mieszkańca Koła, który podczas pobytu w mieszkaniu swojego znajomego, dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Sprawca kradzieży usłyszał już policyjne zarzuty, za które może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Mundurowi odzyskali także skradziony telefon komórkowy, który już został przekazany prawowitemu właścicielowi.

6 lutego br. do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się młody mężczyzna, który poinformował o kradzieży telefonu komórkowego. Z ustaleń funkcjonariuszy przyjmujących zawiadomienie wynikało, że do kradzieży telefonu, doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego podczas spotkania ze znajomymi.

W toku prowadzonego postępowania kolscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży mienia wycenionego na kwotę 600 złotych. Złodziejem okazał się 21-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z kilkoma innymi osobami odwiedził swojego znajomego w mieszkaniu, a następnie widząc pozostawiony w salonie telefon komórkowy postanowił go zabrać. Mundurowi odzyskali także skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

21-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.