Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali 44 –letniego mieszkańca osiedla Świętokrzyskie. Mężczyzna posiadał m.in. podrobioną policyjną legitymacje, elementy umundurowania, kamizelkę odblaskową z napisem policja oraz niebieski samochodowy sygnał błyskowy.

Wczoraj po godzinie 13, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Kielcach ustalili, że jedna z mieszkanek osiedla Świętokrzyskie może być ofiarą przemocy domowej. Funkcjonariusze postanowili, natychmiast interweniować i sprawdzić swoje informację.  Po chwili mundurowi dotarli do seniorki i po przeprowadzanej rozmowie sporządzali formularz niebieskiej karty. Kilkanaście minut później dzielnicowi weszli do pokoju, w którym przebywał 44 –latek i zobaczyli wiszący na wieszaku ćwiczebny policyjny mundur. Wtedy to  przystąpili do przeszukania. Podczas przeprowadzonych czynności ujawnili m.in. broń gazową, podrobioną policyjną legitymację wraz z identyfikatorem, elementy policyjnego umundurowania, kamizelkę z napisem policja oraz niebieski sygnał błyskowy tzw. „kogut”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz funkcjonariusze będą sprawdzać w jaki sposób mieszkaniec Kielc wszedł w posiadanie zabezpieczonych rzeczy oraz czy się nimi posługiwał. Natomiast ujawniona broń zostanie przekazana biegłemu, który wskaże czy do jej posiadania było wymagane pozwolenie. Jeśli okaże się, że 44 –latek posługiwał się podrobioną policyjną legitymacją może mu grozić kar do 5 lat pozbawienia wolności.