Z informacji, które dotarły do naszej redakcji dziś, 14 lutego, o godzinie 12:15 w lesie pomiędzy Świebodzicami a Wałbrzychem doszło do zatrzymania 16-letniego Karola M.

Policja uzyskała informacje, że mieszkający w Wałbrzychu Karol M. umówił się z 12-letnią dziewczynką w celach seksualnych. Informacje te przekazane zostały świebodzickim kryminalnym przez Krzysztofa Dymkowskiego – łowcę pedofilów z Wrocławia.

– W chwili obecnej z zatrzymanym przeprowadzane są czynności, zostanie przeszukane jego miejsce zamieszkania, niebawem o zatrzymaniu zostaną poinformowani jego opiekunowie. Karol M. nie jest znany policji, nie był wcześniej przez nas notowany. Po wykonaniu czynności i zabezpieczeniu materiału dowodowego zostanie on przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd – relacjonuje nam Robert Brożyna, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach.

Jest to bardzo nietypowy przypadek zatrzymania podejrzanego o pedofilię. Zazwyczaj takich czynów dopuszczają się dorośli mężczyźni, tutaj jednak mamy do czynienia z nastolatkiem. Jak dowiadujemy się od jednej z Agentek firmy Combat Security, która była na miejscu zatrzymania, tuż po schwytaniu Karola M. tłumaczył on, że przyszedł na spotkanie z dziewczynką, aby przemówić jej do rozumu. – Jesteśmy w posiadaniu screenów z korespondencji między Karolem M. a nastolatką, która jednoznacznie wskazuje jaki miał być cel spotkania. Spotkanie miało mieć charakter seksualny i jest to karane z artykułu 200a kodeksu karnego – wyjaśnia nam Brożyna.