W środę 8 lutego w Rębielicach Królewskich doszło do brutalnego zabójstwa. Wezwani do pożaru domu strażacy, w zamkniętej studni odnaleźli poranione ciało 65-letniego właściciela posesji. W przeciągu 24 godzin kłobuccy kryminalni ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy mieli związek z tą sprawą. Na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanych mężczyzn na trzy miesiące.

W minioną środę, około godziny 19.30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru domu w Rebielicach Królewskich (Gmina Popów). Z ustaleń służb ratowniczych wynikało, że w płonącym budynku może znajdować się jedna osoba – 65-letni właściciel. W trakcie akcji ratowniczej okazało się, że w budynku nikogo nie było, natomiast uwagę strażaków zwróciły widoczne na śniegu, czerwone plamy, które prowadziły do zamkniętej studni. Po otwarciu pokrywy studni, strażacy zauważyli leżącą na jej dnie pościel, pod którą znajdowało się ciało mężczyzny.

Zwłoki zostały wyciągnięte ze studni przez strażaków za pomocą specjalistycznego sprzętu. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego lekarza patologa. Okazało się, że ciało mężczyzny posiadało liczne obrażenia, w tym rany kłute klatki piersiowej oraz obrażenia głowy. W czasie, gdy na miejscu trwały oględziny, śledczy zbierali informacje, które pozwoliły bardzo szybko ustalić przebieg tego tragicznego zdarzenia. Kilka minut po północy kłobuccy kryminalni zatrzymali pierwszego podejrzanego, którym był 41-letni krewny zabitego mężczyzny. Następnie w przeciągu kilku godzin zatrzymano jeszcze dwie osoby mające związek ze sprawą: 36-letnią kobietę oraz 19-letniego mężczyznę. Zatrzymania te były zrealizowane w Zabrzu. W toku prowadzonego śledztwa, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić prokuratorskie zarzuty zabójstwa dwóm zatrzymanym mężczyznom. 36-letnia kobieta po przesłuchaniu została zwolniona do domu. Podejrzani przyznali się do zabójstwa i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi im nawet dożywotnie więzienie.

Przeczytaj również: