Nieco ponad godzina wystarczyła, by od pierwszej wiadomości na czacie znalazł się w rękach policji. 8 lutego około godziny 21:00, 32-letni poznaniak chciał spotkać się z 14-letnią dziewczynką w celach seksualnych jak i wspólnego spożywania alkoholu. Dziewczyna, do której napisał w trybie błyskawicznym skontaktowała się ze znanym łowcą pedofilów – Krzysztofem Dymkowskim.

32-latek wykorzystując nieobecność żony w domu wszedł na popularny internetowy czat, by umówić się z dziewczynką. Chciał ją zaprosić do swojego mieszkania, uprawiać z nią seks i spożywać wspólnie alkohol. Po nastolatkę przyjechał taksówką na jedną ze stacji benzynowych przy poznańskim rondzie Rataje. Nonszalancki mężczyzna chcąc zaskoczyć dziewczynkę, kupił jej bukiet tulipanów, lecz sam został zaskoczony, gdy zamiast dziewczynki spotkał się z policjantami.

Akcja zatrzymania pedofila udała się dzięki Krzysztofowi Dymkowskiemu, który w tym czasie przebywał w Poznaniu przygotowując wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Poznań-Nowe Miasto zasadzkę na innego zboczeńca. Policjanci, jak i firma Combat Security, która na co dzień ochrania akcje łowcy pedofilów nie mieli chwili na zastanowienie się. Błyskawicznie zajęli pozycje na stacji benzynowej, na którą zmierzał już podejrzany.

Samo zatrzymanie było tylko formalnością. Akcja przebiegła bardzo spokojnie, 32-latek był zaskoczony i nie stawiał oporu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych i przetransportowany na komisariat. Około godziny 23 policjanci wraz z zatrzymanym udali się do jego miejsca zamieszkania w celu zabezpieczenia nośników elektronicznych, które zostaną poddane badaniu biegłych.

Redakcja Kryminalnej Polski wyposażona przez Europejskie Biuro Detektywistyki Bezpieczeństwa w wysokiej klasy sprzęt nagrywający była na miejscu zdarzenia. Udało nam się zarejestrować całą akcję, którą prezentujemy Państwu.

Jeśli macie Państwo podejrzenie, że wasze dziecko wplątało się w internetową pułapkę seksualnego dewianta i potrzebujecie pomocy, to prosimy o kontakt z redakcją lub pod numerem telefonu 696 034 436.