Policjanci z wydziału kryminalnego zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniach należących do zatrzymanego Roberta G. marihuanę i amfetaminę. Ponadto zabezpieczyli wagi służące prawdopodobnie do porcjowania narkotyków oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową mokotowskiej komendy udali się do jednego z mieszkań na Mokotowie, gdzie według zdobytych informacji mogła przebywać osoba posiadająca narkotyki. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli torebki foliowe z zawartością substancji psychotropowych. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów marihuany i 130 gramów amfetaminy. W chwili zatrzymania Robert G. zaatakował interweniujących funkcjonariuszy, kopał i popychał zmuszając w ten sposób ich do zaniechania czynności służbowych. Policjanci błyskawicznie obezwładnili 39-latka i osadzili w policyjnej celi.

Funkcjonariusze  zabezpieczyli również wagi elektroniczne służące prawdopodobnie do porcjowania narkotyków oraz środki pieniężne w kwocie 900 złotych. Robert G. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 39-latkowi grozi odpowiedzialność za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za wywieranie wpływu na czynności funkcjonariuszy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.