Do późnych godzin nocnych trwały przesłuchania w sprawie zatrzymania do którego doszło wczoraj około godziny 19:30 przy Złotych Tarasach w centrum Warszawy. Doktor habilitowany Mariusz M. umówił się na uprawianie seksu z 14-letnią dziewczynką i jej koleżanką. Wysoko postawionego naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego zatrzymali ludzie Krzysztofa Rutkowskiego.

Prowadziliśmy z nim internetową rozmowę przez ostatnie 48 godzin. Poprzez internetowy chat zapragnął umówić się na seks z 14-latką. Oraz z jej 14-letnią koleżanką. Wspólnie mieli oglądać filmy z pornografią dziecięcą – relacjonuje agent Rutkowskiego. – Mieli najpierw iść do kina w Złotych Tarasach. A potem miało dojść do zakazanych prawem relacji seksualnych – dodaje agent.

W momencie gdy doktor habilitowany podszedł i przywitał się z 14-latką do akcji wkroczyli agenci Krzysztofa Rutkowskiego, którzy obezwładnili, zatrzymali i przekazali patrolowi policji, który był nieopodal miejsca zdarzenia.

Do późnych godzin nocnych trwało przesłuchanie Mariusza M. Agenci przekazali warszawskiej policji cały zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

– Potwierdzam, że doszło do takiego zatrzymania. Dziś zgromadzony do tej pory materiał dowodowy w tej sprawie przekażemy do Prokuratury, która zdecyduje o kwalifikacji prawnej czynu.

Później już będziemy wykonywać czynności pod nadzorem Prokuratury – tłumaczy w rozmowie z Patriot24.net kom. Robert Szumiata, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (śródmieście).

Jak podaje wikipedia Mariusz M. to szanowany wychowawca młodzieży –  polski socjolog i latynoamerykanista, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Od 1996 pracownik Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Adiunkt i wicedyrektor w Instytucie Ameryk i Europy UW.

O komentarz w sprawie zatrzymania pracownika Uniwersytetu Warszawskiego poprosiliśmy Annę Korzekwa, rzeczniczkę uczelni. Rzecznik zapoznała się z naszym wczorajszym materiałem i wkrótce uczelnia odniesię się do sprawy.