Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sandra S. wpadła w poślizg i rozbiła samochód w centrum miasta uszkadzając infrastrukturę drogową. 19-latka wsiadła za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo może jej teraz grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 3:50 nad ranem na rondzie Dmowskiego. Kierująca lexusem Sandra S. wpadła w poślizg i z całym impetem bokiem samochodu uderzyła w barierki ochronne. Prawdopodobnie tylko z uwagi na wczesną porę i znikomy ruch nikomu nic się nie stało. W kolizji nie ucierpiała ani kierująca 19-latka ani jej koleżanka, pasażerka lexusa.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że Sandra S. miała w organizmie ponad promil alkoholu. Wyszło także na jaw, że 19-latka prowadziła w tym stanie pojazd nie mając do tego uprawnień.

Kobieta została zatrzymana i do czasu wytrzeźwienia umieszczona w policyjnym areszcie. Sandra S. usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

19-latka odpowie także za dwa wykroczenia: kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.