Kryminalni po przeprowadzeniu wnikliwego i dokładnego rozpoznania i kilkudniowej obserwacji w jednym mieszkaniu zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Za 33-letnim mężczyzną wydany był Europejski Nakaz Aresztowania, list gończy i zarządzenie ustalenia miejsca pobytu, 33-letnia kobieta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego, ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności oraz operacyjnie zarejestrowana przez policjantów innej komendy do sprawy kradzieży. Obie osoby zostały umieszczone w areszcie.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem zaginionych i ściganych muszą poświęcać niezwykle dużo czasu na ustalenie miejsc pobytu lub ukrywania się tych osób. Bardzo często są to długie godziny, dni, tygodnie, a nawet i miesiące ustaleń, weryfikacji, kolejnych sprawdzeń. Czynności te wymagają ogromnej uwagi, skrupulatności, cierpliwości i wytrwałości ze strony funkcjonariuszy. Przynoszą jednak zamierzone, bardzo dobre efekty.

Dosłownie dwa dni temu po wcześniejszych dokładnych i licznych ustaleniach, sprawdzeniach i obserwacji podejmowanej systematycznie przez kilka dni policjanci w jednym lokalu zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Małżeństwo 33-latków trafiło do aresztu. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania, list gończy i zarządzenie ustalenia miejsca pobytu. Zatrzymany twierdził, że ukrywał się przed organami ścigania, bo zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, przebywał za granicą, a jak tyko wrócił wpadł w ręce południowopraskich stróżów prawa.

Kobieta ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności.