Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na Wildzie dwóch mężczyzn weszło do jednego z mieszkań i zaatakowało domowników. Na Jeżycach inny mężczyzna dopuścił się do przestępstwa o charakterze seksualnym. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 12 listopada 2016 roku na poznańskiej Wildzie. Wówczas do jednego z mieszkań przyszło dwóch mężczyzn, którzy tłumaczyli domownikom, że szukają ich znajomego. Mieszkańcy odpowiadali kilkakrotnie, że w mieszkaniu nie ma nikogo poza nimi. Mężczyźni jednak nie dali im wiary, a w chwili gdy zostali wpuszczeni do mieszkania zaatakowali parę. W wyniku zadanych przez sprawców ciosów kobieta i mężczyzna doznali obrażeń ciała.

Policjanci ustalili rysopisy mężczyzn, którzy mają związek z tym zdarzeniem. Na podstawie jednego z nich sporządzono portret pamięciowy. Jest to mężczyzna wysoki, szczupły w wieku około 30 lat, ma wyłupiaste oczy.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu lub mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, prosimy o kontakt z policjantami z Wildy, osobiście przy ul. Chłapowskiego 12 lub pod całodobowym nr telefonu 61 84 125 11/12 lub numerem alarmowym 997.

Do innego  zdarzenia doszło 22 listopada 2016 roku na poznańskich Jeżycach. Wówczas spacerującą kobietę zaczepił mężczyzna, który namawiał ją do czynności seksualnych po czym  zabrał jej torebką i odszedł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą na podstawie zabezpieczonego monitoringu wiedzą jak wygląda mężczyzna, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Jest on  w wieku około 30 lat, wzrostu ok. 180 cm. Ubrany był w kurtkę zimową koloru szarego, na głowie miał czapkę koloru czarnego.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, prosimy o kontakt z policjantami z Jeżyc, osobiście przy ul. Kochanowskiego 16 lub pod całodobowym nr telefonu 61 84 122 11/12 lub numerem alarmowym 997. Zapewniamy anonimowość!

Przeczytaj również: