Leszczyńscy policjanci w trzy dni zatrzymali sześć osób posiadających narkotyki. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 26 lat. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających i psychotropowych, a jeden z nich dodatkowo za uprawę marihuany. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Leszna walcząc z przestępczością narkotykową regularnie przeprowadzają kontrole pod kątem posiadania substancji zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, które posiadały przy sobie susz roślinny w postaci marihuany oraz matamfetaminę o łącznej wadze kilkunastu gramów. To mężczyźni w wieku od 18 do 26 lat.

Dwóch z nich zostało zatrzymanych do policyjnej kontroli drogowej przed budynkiem komendy, kiedy zmierzali wraz ze znajomymi na jedną z leszczyńskich dyskotek. W samochodzie, którym jechali, policjanci wyczuli intensywny zapach marihuany. Podczas przeszukania osób okazało się, że 18 i 19-latkowie mieli przy sobie duży zapas suszu roślinnego.

Kolejny 18-latek z powiatu kościańskiego podczas kontroli drogowej na terenie Leszna, posiadał przy sobie niewielką ilość metamfetaminy. Jednak podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli dwie rośliny marihuany uprawiane w doniczkach.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili im zarzut posiadania narkotyków. 18-latek z powiatu kościańskiego dodatkowo odpowie za uprawę marihuany. Grozi im do 3 lat więzienia.