Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku 29 stycznia zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Z mężczyzną podróżowała obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka również została zatrzymana, ponieważ – jak się okazało – przebywała w Polsce nielegalnie.

Patrol SG, pełniący służbę na drodze krajowej nr 33, wytypował do kontroli samochód marki Fiat Seicento. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ponieważ wyczuli jego woń w samochodzie. Badanie potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Razem z nietrzeźwym kierowcą podróżowała obywatelka Ukrainy. Kobieta nie miała przy sobie paszportu, dlatego funkcjonariusze udali się do jej miejsca zamieszkania. Kiedy obywatelka Ukrainy przedstawiła dokument okazało się, że jej wiza straciła ważność cztery miesiące temu i cudzoziemka przebywa w Polsce nielegalnie.

Nietrzeźwego kierowcę – mieszkańca Dolnego Śląska przekazano wezwanemu patrolowi Policji. Natomiast obywatelkę Ukrainy przebywającą w Polsce nielegalnie zatrzymali funkcjonariusze SG. Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego cudzoziemce wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu w terminie 15 dni.