Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 56-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 600 złotych. Mężczyzna zabrał pozostawiony w poczekalni komendy policji telefon komórkowy. Za przywłaszczenie rzeczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (26 stycznia 2017 roku) po południu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zgłosiła się mieszkanka powiatu malborskiego i zawiadomiła o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Z jej relacji wynikało, że telefon prawdopodobnie pozostawiła chwilę wcześniej w poczekalni jednostki. Pokrzywdzona uruchomiła funkcję wyszukiwania telefonu, która wskazywała, że aparat nadal znajduje się w komendzie. Dyżurny postanowił sprawdzić monitoring znajdujący się w budynku. Na nagraniu zauważył mężczyznę, który schował telefon do kurtki.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który w tym czasie wychodził z budynku komendy. Usłyszał zarzuty przywłaszczenia telefonu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.