Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z przestępczością gospodarczą. To 52-letni mieszkańcy gminy Włoszakowice i Leszna. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu oraz pięć i pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni swoją działalnością narazili Skarb Państwa na stratę blisko 200 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie zabronionych przez polskie prawo wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

24 stycznia br. funkcjonariusze podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na terenie posesji w gminie Włoszakowice, znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu. Ciecz znajdowała się w plastikowych i szklanych butelkach o różnych pojemnościach, które nie posiadały znaków akcyzy.

Policjanci zatrzymali właściciela nieruchomości, to 52-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Do policyjnego aresztu trafił także jego wspólnik, 52-latek z Leszna, który znajdował się na posesji podczas wykonywania policyjnych czynności. W garażu jego domu w Lesznie mundurowi zabezpieczyli prawie 5 i pół tysiąca paczek papierosów różnych marek z napisami w języku ukraińskim.

Śledczy ogłosili obojgu podejrzanym zarzut posiadania alkoholu nieopatrzonego polskimi znakami akcyzy. Mieszkaniec Leszna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Policjanci zabezpieczyli tymczasowo mienie należące do podejrzanych w kwocie 50 tysięcy złotych na poczet grożącej im kary. Grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka kara pieniężna.