Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4000 porcji metamfetaminy oraz 300 porcji marihuany, które nie trafią na rynek. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami. Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Komisariatu w Chojnowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od dłuższego czasu prowadzili sprawę, w której zainteresowaniem objęto „działalność” dwóch mężczyzn trudniących się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Chojnowa i okolic.

W wyniku podjętych działań chojnowscy funkcjonariusze zatrzymali najpierw 21-letniego mieszkańca Chojnowa, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz metamfetaminy. Podczas dalszych czynności wykonywanych w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili kolejne narkotyki. Zabezpieczono łącznie ponad 4000 porcji metamfetaminy oraz 300 porcji marihuany. Ponadto w mieszkaniu zatrzymany został drugi z mężczyzn 28-latek, który również „zajmował się” przestępczością narkotykową.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mężczyźni od dłuższego czasu trudnili się handlem narkotykami. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu środkami odurzającymi. Sąd wobec zatrzymanego 28-latka już podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie oraz handel środkami odurzającymi może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.