Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 18-letniego mieszkańca Krakowa, który za pomocą fałszywych dokumentów próbował wyłudzić duży kredyt. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci prowadząc rozpracowanie operacyjne pozyskali informacje o próbie wyłudzenia kredytu. Według ustaleń funkcjonariuszy do zdarzenia miało dojść w placówce jednego z banków. To właśnie tutaj 18-letni mężczyzna starając się o udzielenie kredytu przedłożył stosowną dokumentacje uprawniającą wypłatę gotówki w kwocie 52 tysięcy złotych.

Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany mężczyzna przedłożył podrobione zaświadczenie potwierdzające jego zatrudnienie. Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze starający się o przyznanie kredytu 18-latek, nigdy nie był pracownikiem firmy, której pieczątki widniały na stosownym dokumencie.

Policjanci szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny, zatrzymali go i przedstawili zarzuty oszustwa oraz  fałszerstwa dokumentów – grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej nie był notowany przez Policję.