Funkcjonariusze CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w kradzieżach samochodów w Polsce i w Niemczech. Do tej pory zatrzymano lidera grupy i dziewięciu jej członków. Przestępcy specjalizowali się w kradzieżach pojazdów z grupy Volkswagen. Według ustaleń policjantów CBŚP, łupem grupy mogło paść około 200 samochodów o wartości od 20 do 60 tys złotych.

Funkcjonariusze gorzowskiego CBŚP wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2014 – 2016 kradła samochody z terenu Polski i Niemiec. W kraju, złodzieje działali głównie w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Specjalizowali się w kradzieżach samochodów VW, Skoda i Seat, ale w ich zainteresowaniu zdarzały się również takie marki jak Audi czy Mercedes.

Łupem złodziei padały auta o wartości od 20 do 60 tys. Skradzione samochody trafiały do „dziupli”, gdzie w przeciągu kilku dni były rozmontowywane na części.

Policjanci gorzowskiego CBŚP sukcesywnie, od kilku miesięcy, zatrzymywali osoby związane z tym procederem. Były wśród nich osoby zajmujące się kradzieżami pojazdów, ich demontażem oraz sprzedażą części.

5 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych, prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Śledczy nadal ustalają dokładną liczbę skradzionych aut.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymanym mężczyzną grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

RS