Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wspólnie z warszawskimi celnikami ustalili, że w Żyradowie może odbywać się nielegalny hazard, a w salonach gier handlują narkotykami. Natomiast sokołowscy policjanci u 55-letniego mężczyzny zabezpieczyli ponad kilogram marihuany.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu Policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu oraz warszawskich celników były dwa salony gier w Żyrardowie. Mundurowi podejrzewali, że może się tam odbywać nielegalny hazard oraz handel narkotykami. Kilka dni temu funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje podejrzenia, angażując do działań także operacyjnych z Wydziału Kryminalnego żyradowskiej komendy.

W czasie działań policjanci zabezpieczyli kilka gramów amfetaminy oraz marihuanę. Do wyjaśnienia zatrzymano pracownicę salonu. Celnicy natomiast zabezpieczyli 10 automatów do gier, które nie były dopuszczone do użytkowania. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KPP w Żyrardowie.

Natomiast kilka dni temu funkcjonariusze z Sokołowa Podlaskiego zabezpieczyli na strychu budynku gospodarczego u 55-letniego mężczyzny ponad kilogram marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat więzienia. Policjanci z KPP w Sokołowie Podlaskim m.in. ustalają, gdzie miały trafić zabezpieczone narkotyki.