Policjanci z Grudziądza zatrzymali trzech sprawców pobicia 44-latka. Jeden z napastników zranił mężczyznę najprawdopodobniej nożem, dlatego grozi mu kara do 8 lat więzienia. Pozostali mogą trafić za kraty na 3 lata. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków, bo podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz. Prokurator objął wszystkich policyjnym dozorem i zobowiązał do poręczenia majątkowego.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (14.01.17) około 18:00 na jednym z osiedli w Grudziądzu. Między 44-latkiem, a mężczyzną, którego znał z widzenia, doszło do utarczki słownej i szarpaniny. Po czym oboje się rozeszli. Gdy 44-latkowi wydawało się, że na tym cała sytuacja się zakończyła znajomy, z którym chwilę wcześniej się kłócił, wrócił w towarzystwie dwóch kolegów. Wszyscy dotkliwie pobili napotkanego, po czym uciekli.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci ustalili dodatkowo, że jeden z nich miał przy sobie również najprawdopodobniej nóż, którym zaatakował i ranił 44-latka w okolicę twarzy. Mundurowi szybko ustalili tożsamość podejrzanych o tę napaść. To trzej mieszkańcy Grudziądza, w wieku 30, 33 i 35 lat. Dwa dni później, w poniedziałek (16.01.17) cała trójka składała wyjaśnienia.

Podczas przeszukania mieszkania 35-latka funkcjonariusze znaleźli ponadto prawie 23 g suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Wszystkim trzem postawiono zarzuty.

Zgromadzony materiał pozwolił udowodnić 30-latkowi, że to on zranił pokrzywdzonego najprawdopodobniej nożem. Dlatego odpowie za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Dwaj pozostali usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Dodatkowo, 35-latek odpowie też za posiadanie środków odurzających. Obaj mogą trafić za kraty na 3 lata.

Wczoraj (17.01.17), wszyscy trzej zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Tam, zapadła decyzja o objęciu wszystkich policyjnym dozorem. Ponadto,  zobowiązani zostali do poręczenia majątkowego.

Przeczytaj również: