Na wtorek, 17 stycznia sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.

Na rozprawie przesłuchani mają być policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którym Adam Z. zarzuca wymuszanie na nim zeznań. Na wniosek naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP Poznań, policjanci, ze względu na charakter swojej pracy, przesłuchani zostaną w sposób uniemożliwiający rozpoznanie ich wizerunków.

Jak udało się dowiedzieć nieoficjalnie portalowi Kryminalna Polska, na rozprawie ma zostać przesłuchana w charakterze świadka również Karolina K., której to sędzina nie wyczytała na koniec poprzedniej rozprawy, wyczytując nazwiska mających zeznawać policjantów.

Swój briefing prasowy, po zakończeniu rozprawy zapowiedział Krzysztof Rutkowski, który odniesie się do sposobu działania poznańskiej policji jak i prokuratury oraz do zastraszania przez policjantów Adama Z.

Kryminalna Polska na bieżąco będzie przekazywała informacje z rozprawy jak i na żywo będzie transmitowała briefing Krzysztofa Rutkowskiego, także śledźcie nasz Facebookowy profil i subskrybujcie nasz kanał na YouTube.