Areszt za wywołanie pożaru na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Sprawca spowodował zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie klatki schodowej w jednym z budynków mieszkalnych na terenie Mieroszowa. Do pożaru doszło 10 stycznia bieżącego roku na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Funkcjonariusze przedstawili już mężczyźnie zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

10 stycznia 2017 roku dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych na terenie miejscowości Mieroszów. Skierował na miejsce policjantów, którzy zajmując się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia ustalili, że mogło dojść do umyślnego podpalenia.

Następnie na podstawie wnikliwej analizy oraz zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Mieroszowa. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów i trafił prosto do aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Przeczytaj również: