Legniccy policjanci w wyniku podjętych natychmiast po zdarzeniu działań i przeprowadzeniu szeregu ustaleń oraz czynności operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała obywatela Bangladeszu. Sprawca na jednym z przystanków autobusowych w Legnicy uderzył mężczyznę i uciekł. Nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji, którzy po zatrzymaniu podejrzanego doprowadzili go do prokuratury. Zgromadzone przez policjantów materiały trafią teraz do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje o jego dalszym losie. 

Do tego zdarzenia doszło 3 stycznia br. na terenie Legnicy. Policjanci otrzymali zgłoszenie od obywatela Bangladeszu, który poinformował, że został pobity przez nieznanego mu sprawcę. Z informacji przekazanych przez poszkodowanego wynikało, że około godziny 8.40 wysiadł on z autobusu na ulicy Pocztowej w Legnicy. Zaraz po tym podszedł do niego od tyłu nieznany mężczyzna i nic nie mówiąc, uderzył go w twarz, a następnie uciekł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Funkcjonariusze przeprowadzili różnego rodzaju czynności operacyjne, ustalenia oraz szczegółową analizę zgromadzonych materiałów. Wynikiem tych działań było szybkie wytypowanie osoby podejrzanej o ten czyn, namierzenie jej aktualnego miejsca pobytu i zatrzymanie przez policjantów.

Podejrzany o uszkodzenie ciała 16-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do prokuratury.

Obecnie zgromadzony przez policjantów w związku z tym zdarzeniem materiał dowodowy trafi do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje o jego dalszym losie