Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali seryjnego sprawcę włamań do piwnic. 28-latkowi udowodniono sześć takich przestępstw, do wszystkich się przyznał. Mundurowi odzyskali też część skradzionych przedmiotów na kwotę ponad 3.000 zł. Przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany mężczyzna zagrożone są karą od roku do 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach  funkcjonariusze otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do piwnic, znajdujących się na terenie Świnoujścia. Sprawca wyłamywał kłódki i wyważał skoble, a po przedostaniu się do wnętrza kradł  różne przedmioty pozostawione w piwnicach. Łupem włamywacza padły rowery, wiertarki, dekodery, DVD, nie gardził też żelazkami, farbami, sztangami do ćwiczeń, a nawet dziecięcymi zabawkami.

Po przyjęciu zawiadomień od pokrzywdzonych świnoujscy policjanci rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy, jego zatrzymanie oraz wyciągnięcie konsekwencji karnych. Dzięki zabezpieczonym śladom kryminalistycznym mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tych czynów.

Wczoraj stróże prawa zatrzymali 28-letniego mieszkańca Świnoujścia, po czym przedstawili mu zarzuty dotyczące sześciu włamań do piwnic. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, poddając się dobrowolnie karze. Po uzgodnieniu z prokuratorem 28-latek wnioskował o karę dla siebie 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz naprawienia wyrządzonych szkód.

W toku prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci odzyskali część skradzionych z piwnic przedmiotów o wartości ponad 3.000 zł, które mężczyzna ukrył w swoim mieszkaniu.

Włamywacz wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Beata Olszewska / IK

Przeczytaj również: