Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali na gorącym uczynku sześciu mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. W trakcie przeprowadzanych czynności stróże prawa zabezpieczyli 200 gramów substancji wstępnie zidentyfikowanych jako amfetamina i marihuana, broń gazową, wagę elektroniczną oraz trzy telefony komórkowe.

W środę funkcjonariusze udali się do 41-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, którego podejrzewali o handel narkotykami Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Przed posesją mężczyzny zauważyli zaparkowany pojazd, w którym przebywała grupa osób. Podczas kontroli mundurowi ujawnili w pojeździe kilka zawiniątek foliowych z zawartością suszu roślinnego, a w kieszeni jednego z pasażerów, 27-latka z powiatu kieleckiego foliowe zawiniątko z białym proszkiem.  Podczas przeszukania w domu 41-latka podejrzewanego o handel narkotykami znaleziono substancje wstępnie zidentyfikowane jako marihuana oraz amfetamina, broń gazową, wagę elektroniczną, pieniądze i trzy telefony komórkowe. W sumie policjanci ujawnili i zabezpieczyli 200 gramów nielegalnych używek.

Funkcjonariusze przypuszczają, że mężczyzna mógł dokonać kilkudziesięciu narkotykotykowych transakcji. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury.