Trudne warunki drogowe i zderzenie 5 samochodów w Iwoniczu

Trzy osoby w szpitalu, pięć uszkodzonych samochodów i znaczne utrudnienia w ruchu na krajowej 28, to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Iwoniczu. Do wypadku przyczyniły się trudne warunki drogowe. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przed godz. 8, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Floriańskiej w Iwoniczu. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 52-letni kierujący dostawczym iveco, na oblodzonej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem polo. W dostawcze auto uderzył jeszcze jadący w kierunku Krosna volkswagen golf.

Jako pierwsza na miejsce dotarła załoga karetki transportowej krośnieńskiego szpitala, która najechała na zderzenie trzech pojazdów. Załoga ambulansu przystąpiła do działań ratunkowych.

Chwilę później, w zaparkowany pojazd ratowników wjechał strażacki man, którego kierujący na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a zaistniała kolizja nie spowodowała utrudnień w prowadzeniu dalszych działań ratowniczych.

Przez około 3 godziny ruch na tym odcinku drogi krajowej nr 28 był znacznie utrudniony.