Kryminalni z komisariatu przy ul. Piwnej ustalili i zatrzymali sprawcę, który w grudniu 2016 r. ukradł figury dekoracyjne znajdujące się przed lokalem na gdańskim Śródmieściu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a 23-letni gdańszczanin za popełnione przestępstwo wczoraj usłyszał zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec grudnia 2016 roku policjanci zostali powiadomieni o kradzieży trzech figur dekoracyjnych sprzed lokalu znajdującego się na gdańskim Śródmieściu. Straty poszkodowany wycenił na 840 zł. Sprawą od początku zajmowali się funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu. Pomimo przeprowadzenia wielu czynności sprawcy nie udało się ustalić i sprawę zakończono z powodu jego niewykrycia. To jednak nie oznaczało końca pracy dla kryminalnych. Oni dalej pracowali nad sprawą, a wynikiem ich działań było zatrzymanie w miniony wtorek sprawcy tego przestępstwa. 23-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również skradzione figury, które zwrócili już właścicielowi.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów śledczy z komisariatu II przedstawili 23-letniemu sprawcy zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:/www.gdansk.policja.gov.pl/