Białostoccy policjanci wraz z jednostkami podległymi na terenie powiatu białostockiego przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Wzięli w nich również udział strażnicy miejscy oraz uczniowie szkół mundurowych. Podczas działań uratowali 24 osoby przed wychłodzeniem.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z  jednostkami podległymi w miniony weekend podjęli wzmożone działania w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Uczestniczyło w nich 129 podlaskich funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 500 miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku a także te miejsca, które zostały zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W działaniach wzięli także udział białostoccy strażnicy miejscy oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych WSAP i Liceum Mundurowego z ulicy Krakowskiej w Białymstoku. Funkcjonariusze podczas kontroli przekazywali informacje, gdzie można zwrócić się o pomoc w okresie zimowym. Sprawdzali również, czy osoby tam napotkane są zaopatrzone w jedzenie, ciepłe ubranie i opał. Podczas działań funkcjonariusze uratowali przed wychłodzeniem w sumie 24 osoby, które odwieźli do jednostek pomocowych i izb wytrzeźwień.

Nie bądźmy obojętni! Alarmujmy Policję pod numerami 997 lub 112 za każdym razem, kiedy zauważymy osobę zagrożoną wychłodzeniem.

Przeczytaj również: