Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku ustali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o rozbój. Obaj zaatakowali 23-letniego mieszkańca Opatówka, któremu zabrali telefon oraz kluczyki od samochodu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia br. około godziny 21.00 w Opatówku. Wówczas do przechodzącego w pobliżu przystanku autobusowego 23-latka podeszło dwóch mężczyzn. Nieznajomi zaatakowali pokrzywdzonego i przewrócili na ziemię, a następnie zaczęli go bić pięściami oraz kopać po całym ciele. Napastnicy zabrali mężczyźnie telefon komórkowy oraz kluczyki od samochodu. Kiedy sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, pokrzywdzonemu udało się dotrzeć do Komisariatu Policji w Opatówku i poinformować funkcjonariuszy o całym zajściu.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi byli już w miejscu, gdzie doszło do rozboju. 23-latek zrelacjonował szczegółowo całe zajście, nie potrafił jednak szczegółowo opisać sprawców. Zapamiętał jednak pewien istotny szczegół, a mianowicie charakterystyczną kurtkę jednego z napastników.

Będący na miejscu funkcjonariusze z Opatówka szybko ustalili, że w pobliskim sklepie znajduje się monitoring. Po przejrzeniu nagrania okazało się, że chwilę przed dokonaniem rozboju osoba ubrana w kurtkę, którą opisał pokrzywdzony robiła zakupy w sklepie w towarzystwie innych mężczyzn. Policjanci rozpoznali mężczyznę. Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec Opatówka. Mężczyzna oraz jego 19-letni wspólnik zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjantom udało się również odzyskać skradziony telefon. Okazało się, że był ukryty na terenie posesji zamieszkiwanej przez 20-latka. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. 19 i 20 latek odpowiedzą za rozbój. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:/www.wielkopolska.policja.gov.pl/ Anna Jaworska-Wojnicz/PG