Śląscy policjanci poszukują Dariusza Nożownika, podejrzanego o udział w bójce, w wyniku której zabił on nożem 19-letniego mężczyznę i próbował zabić jego ojca. Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała właśnie za poszukiwanym list gończy. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach – tel. 32 200 14 44 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.

W niedzielę 21 sierpnia 2016 roku około 5.00 dyżurny katowickiej komendy policji został powiadomiony o rannym nastolatku. Na ul. 3 Maja zostały skierowane patrole. Już wstępne ustalenia wykazały, że doszło tam do bójki kilkunastu osób, w trakcie której 19-letni chłopak został zraniony ostrym narzędziem. Nastolatek trafił do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy młody mężczyzna zmarł. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzuty usłyszało już czterech mężczyzn. Dwaj poszukiwani uczestnicy tragicznej bójki, po publikacjach ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że podejrzanym o śmiertelne ciosy nożem jest:

Dariusz NOŻOWNIK

s. Jana i Elżbiety

ur. 9.09.1981 r. w Katowicach

zam. ost. w Katowicach

PESEL: 81090908696

leg. się d.o. AYX116409

Dariusz Nożownik jest również podejrzany o usiłowanie zabójstwa podczas tej samej bójki ojca zmarłego 19-latka.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała właśnie za poszukiwanym list gończy.

Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Dariusza Nożownika o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach pod numerem telefonu 32 200 14 44 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.

Jednocześnie przypominamy, że za ukrywanie i pomoc w ucieczce poszukiwanego grozi kara do 5 lat więzienia.