W niedzielę w Poznaniu policja zatrzymała dwóch 33-latków, którzy przez internet umówili się z 12-latką na seks. Do zatrzymań doszło, bo spotkania zostały zaaranżowane w ramach prowokacji.

– Do pierwszego zatrzymania doszło około 16.00 obok Biedronki na Dolnej Wildzie. Do kolejnego około 21:20 na parkingu Galerii Dębiec – napisał do nas czytelnik. – Obydwaj podejrzani umówili się z dziewczynką w wieku 12 lat na seks, nie mieli świadomości, że jest to prowokacja – dodaje.

Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdza, że w niedzielę zatrzymano dwóch 33-latków. – Nie usłyszeli jeszcze zarzutów – mówi. – Reagujemy na każde takie zgłoszenie od potencjalnego prowokatora – dodaje.

To nasz czytelnik rozmawiał przez internet z zatrzymanymi w niedzielę mężczyznami podając się za 12-latkę. – Trzeba to nagłaśniać, by tacy degeneraci bali się zaczepiać dzieci na czatach – podkreśla. Nie były to pierwsze zatrzymania, do których doszło dzięki prowokatorowi. – Niech rodzice uczulają dzieci. Może ci podludzie będą bali się wchodzić na te czaty i namawiać dzieci na takie rzeczy – apeluje.

Piotr Garstka zauważa, że policja prowadzi akcje mające na celu uświadamianie zarówno dzieci, jak i ich rodziców. – To chociażby „Dwie strony sieci”. Odbywają się też rozmowy z pedagogami, psychologami – tłumaczy.

Za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia lub doprowadzenie jej do poddania się innej  czynności seksualnej grozi do 12 lat więzienia. Za prezentowanie małoletniemu treści pornograficznych grozi natomiast do 3 lat więzienia. Z taką samą karą musi się liczyć osoba, która prezentuje małoletniemu poniżej 15. roku życia wykonanie czynności seksualnej.

źródło: epoznan.pl