Do dnia dzisiejszego nie odnalazła się zaginiona 29 grudnia 2016 roku 51 letnia Gabriela Linkowska, która wyszła z pracy około godziny 5:00 rano. Z informacji, jakie pozyskaliśmy do tej pory wiemy że miała kierować się w stronę dworca autobusowego na Śródce w Poznaniu, skąd zawsze jeździ do domu do Karłowic w kierunku Tuczna.


W związku z tą sprawą wychodząc naprzeciw rodzinie stworzono grupę społecznościową, mającą na celu wspólną pomoc przy ustaleniu faktów z tego poranka.

W piątek, 6 stycznia 2017 roku podjęto działania wstępne w terenie najbliższym trasie, jaką zwykle odbywa zaginiona w drodze na przystanek, sprawdzono okolice, przydrożne tereny zielone, gdzie jest duża gęstwina drzew i nierówny teren. Ten teren to okolice rzeki Cybiny – dopływ rzeki Warty, które też w ciągu dnia są odwiedzane przez miejscowych wędkarzy lub osoby spacerujące w tej okolicy. Trasę poszukiwań rozpoczęto około godziny 9:30 rano od mostu Św. Rocha w kierunku mostu Chrobrego. Ostatecznie zasięgnięto informacji na poczatkowej stacji autobusowej na Śródce sprawdzając czy jest tam monitoring, który mógłby wskazywać czy zaginiona Gabriela poruszała się w tym miejscu, ale bez efektu.
Z relacji kierowców, którzy podczas małych swoich przerw między rozkładami jazdy byli w środku stacji dowiedzieliśmy się że istniejące kamery, patrzące na wprost na początkowe przystanki są monitoringiem tylko podglądowym bez możliwości zapisu. Po sprawdzeniu udaliśmy się drogą powrotną do baru w kierunku do mostu Rocha ulicą Jana Pawła, gdzie widac kamerę skierowaną na ulicę.


Z deklaracji osób, które tam pracują dowiadujemy się najpierw że zapis monitoringu otrzymamy 7 stycznia 2017, po czym w dniu dzisiejszym nastąpiły małe komplikacje związane z zarządem tego baru i zadeklarowano tą pomoc dopiero na poniedziałek 9 stycznia 2017. Oprócz tych kamer są też inne, m.in na stacji benzynowej Lotos na Śródce oraz na stacji Shell która jest po drodze.
Z informacji od strony pracowników oraz ich przełożonych wynika że obraz z kamer podjąć może tylko Policja a nie osoby postronne, gdyż stanowić o tym ma ich wewnętrzny regulamin. Odchodząc z kwitkiem wciąż zastanawiamy się co mogło się wydarzyć tego wczesnego poranka i gdzie jest Gabriela Linkowska, której telefon do dnia dzisiejszego jest wyłączony.
Zanim podjęto działania poszukiwawcze na odcinku drogi jaką zwykle zaginiona pokonuje podjęliśmy się sprawdzenia innej trasy. Wstępnie założyliśmy, że mogła zmienić swoją drogę i udać się w kierunku mostu Rocha. Otrzymaliśmy monitoring z parafii Św.Rocha na ul. Kórnickiej dzięki księdzu, który to nadzoruje. Z zapisu nie wynika jednak aby była widoczna na zapisie kamery.
Mamy kontakt z najbliższą rodziną Gabrieli, która w swoim środowisku znajomych cieszy się dobra opinią uchodząc za osobę ciepłą i wrażliwą.  Wiele osób wyraża się w samych superlatywach o niej samej dziwiąc się że taka sytuacja zaistniała.


Na komisariacie Policji na ul. Polanka otrzymaliśmy informacje, że wszelkich odpowiedzi na temat zaginionej w grudniu Gabrieli Linkowskiej udzieli Rzecznik Poznańskiej Policji – Andrzej Borowiak, z którym będziemy się kontaktować.
Bazując na dotychczasowych informacjach pozyskanych od strony rodziny jesteśmy cały czas skupieni na dalszych ustaleniach z tego poranka i będziemy dalej zbierać informacje przekazując je na bieżąco w kolejnych informacjach.
Piotr Hoffmann