Młody mężczyzna, który 3 stycznia późnym wieczorem wtargnął na zajęcia z kursu samoobrony dla kobiet został zatrzymany przez instruktora technik i taktyk interwencyjnych z ostrołęckiej komendy. W plecaku agresora znajdowała się foliowa torebka z grzybami halucynogennymi.

Instruktor samoobrony z kursantkami
Zdarzenie miało miejsce na jednej z sal ćwiczeń około godz. 21. Na sali odbywały się kolejne już zajęcia z bezpłatnej samoobrony dla kobiet „Bądź bezpieczna”, które prowadzą ostrołęccy policjanci. W ich ramach zostało przeszkolonych już 500 kobiet. W pewnym momencie na sali pojawił się młody mężczyzna, który zaczął krzyczeć i wszczął awanturę. Zajęcia prowadził instruktor taktyk i technik interwencyjnych z ostrołęckiej komendy. Próbował uspokoić mężczyznę. 24-latek był bardzo pobudzony, a z jego plecaka wypadły grzyby halucynogenne oraz szklana fifka. Mężczyzna został obezwładniony przez mundurowego i trafił do policyjnej celi. W jego miejscu jego zamieszkania znaleziono kolejną porcję środków odurzających.
Wtorkowe zajęcia z samoobrony były prowadzone przez zdobywcę m.in. pucharu Seniorów Europy w kickboxingu, co agresywnego młodzieńca od razu postawiło na przegranej pozycji. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd, a postępowanie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.